KDE A AKO DLHO POUŽÍVAŤ BACKIE BELT?

 

 

Keďže už máte "skúsenosti" s vytečenou platničkou, pochopili ste prečo musíte nosiť bedrový pás a hlavne ste sa rozume rozhodli pre náš Backie Belt pýtate sa, KDE, KEDY a AKO DLHO ho máte nosiť.

 

Takže KDE doporučujeme nosiť Backie Belt?

 

V PRÁCI. Do skladu, za pult alebo pri práci s počítačom. Všade, kde sa Vaše platničy namáhajú. Lekárom pri operáciách, lebo sú nahnutý, sestričkám, ktorá dvíhajú pacientov, obsluhám za pultom, obkladačom a mnohým iným.. Proste každému, kde sa pri práci namáhajú platničky. Je to užitočná pracovná pomôcka a navyše sa dá dať do nákladov, ako ochrana Vášho zdravia pri práci. Lebo ide  VAŠE ZDRAVIE, či nie?

PRI DVÍHANÍ DETÍ A VNÚČAT. Mamičky na materskej, babičky pri varovkách. Každe dieťa sa chce hrať a túliť. Len je malé a nevie chodiť. Ale už má svoju hmotnosť A teraz si predstavte, že dvíhate balík minerálok hore dole. 10 kilograov. Koľko krát? Raz? Desať krát, sto krát? Ako dostnú platničky zabrať? Je jedno, či je to mamička, otec alebo starý rodič.

PRI ŠPORTE. Pokiaľ máte radi šport a neviete si život bez neho predstaviť, tak športujte. Treba sa ale ochrániť a posilniť si kritické partie. Pri hokeji, pri golfe, pri behu. Nezabúdajte, kedy sa najviac namáhajú patničky a ako si ich musíte ochrániť. Príklad. Už ste videli vzpieranie? Pýtame sa, prečo vzpierači nosia bedrové pásy? Z frajeriny? Asi hlúpi nebudú...A čo keď pri hokeji dostanete bodyček?

DO HÔR A NA TURISTIKU. Vedeli ste, že pri schádzaní dolu kopcom sú Vaše platničky namáhané oveľa viac, ako cestou hore? Takže si preventívne vyberte z taštičky cestou dolu vyberte Backie Belt, aby ste doma mali pekný zážitok z hôr a nie, aby ste museli ležať a brať flektor...

PRI PRÁCI V ZÁHRADE. Možno sa to nezdá, ale pri práci v záhrade s rýľom, fúrikom či hrabľami sa namáhate pri rotačných pohyboch, ktoré dávajú platničkám zabrať. Je pekné mať upravenú záhradu. Ale večer sedieť v kľude je lepšie ako s boľavým chrbátom. A nechce to tak veľa, len si spevniť chrbát.

PO OPERÁCII. Stalo sa. Zoperovali Vás. Náš príklad. Zoperovali Vám zlomenú ruku a dali ju do sadry. Teraz položíme jednoduchú otázku. Ako máte zafixovanú zoperovanú časť chrbtice, aby tlak na platničku bol čo najmenší?

 

Druhá dôležitá otázka. AKO DLHO treba Backie Belt nosiť? V prvých dňoch po prevalení choroby logicky viac. Pri pohybe, nie v posteli. Po mesiaci či dvoch už menej. Samozrejme, že Backie Belt treba nosiť aj keď bolesť už cítite málo, pretože obal platničky ešte stále nie je úplne zahojený. Keďže ale už musíte používať aj cvičenie a to podľa rád fyzioterapeuta, ide už iba o pomoc v kritických situáciách. Čím menej nosíte pás, tým intenzívnejšie musíte cvičiť. Cvičiť, teda posilňovať vnútorné svalstvo. Pás nie je všeliek. Je to ale Vaša barlička, keby niečo...

 

Snažíme sa ochrániť Vaše zdravie. Teraz je to ale už len na Vás. Nebuďte zbytočne frajeri. Backie Belt pod tričkom či košeľou nie je vidno. Ale bolesť pri vytečenej platničke áno.